| | | |

Egzamin Praktyczny na prawo jazdy w Anglii

Po uzyskaniu prawa jazdy provisional (L-ki) oraz zdaniu testu teoretycznego, można podejść do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w Anglii (należy go zamówić przez internet).

Naukę jazdy można opanować, wykupując profesjonalne lekcje u instruktora. Oto lista profesjonalnych polskich instruktorów w UK.

Alternatywnie, można uczyć się jeździć na własnym samochodzie lub aucie znajomego, pod warunkiem, że osoba siedząca obok ma powyżej 21 lat oraz prawo jazdy pełne od co najmniej 3 lat. Samochód musi być ubezpieczony na osobę uczącą się jeździć.

Egzamin praktyczny rozpoczyna się od sprawdzenia dokumentów kandydata (obie części prawa jazdy provisional, certyfikat zdania testu teoretycznego, certyfikat ubezpieczenia na samochód). Następnie zostaną zadane dwa pytania na temat budowy i obsługi pojazdu. Potem egzaminator sprawdzi wzrok kandydata, poprzez wskazanie na tablicę rejestracyjną, którą ma odczytać kandydat (w odległości około 20 metrów). W tym momencie egzaminator przechodzi to właściwej części egzaminowania kierowcy, czyli jazdy po mieście i ewentualnie manewrów (takich jak cofanie po łuku, zawracanie na drodze, zatrzymanie sięna komendę, parkowanie itp).

Aby zdać egzamin, kandydat na kierowcę nie może popełnić więcej niż 15 drobnych błędów podczas jazdy. Jednak jeden poważny, lub zagrażający bezpieczeństwu na drodze błąd dyskwalifikuje kierowcę i egzamin nie zostanie zaliczony.

Jeśli zdamy egzamin, prawo jazdy przyjdzie do nas pocztą w przeciągu 3 tygodni.

 

Szukasz więcej informacji? Wejdź na www.prawojazdyuk.com