| | | |

Test Teoretyczny na prawo jazdy w Anglii

Do testu teoretycznego w Anglii każdy podchodzi indywidualnie, zamawiając egzamin najbliżej swojego miejsca zamieszkania przez internet (jeśli nie czujemy się na siłach, by zdawać po angielsku, możemy zamowić opcję polskiego lektora w słuchawkach).

Materiały do nauki można nabyć w księgarniach lub poprzez strony internetowe, z których najpopularniejsza to www.tsoshop.co.uk . Angielsko - polskie wersje książek są dostępne na www.iwonas.com .

                                                                   

Test Teoretyczny na prawo jazdy w Anglii składa się z dwóch części : multiple choice oraz hazard perception.

Część multiple choice to test wyboru, na którym jest 50 pytań. Zaznaczamy odpowiedzi na ekranie monitora, spośród dostępnych. Trzeba odpowiedzieć prawidłowo na 43 pytania, by zdać część multiple choice.

Część hazard perception to badanie szybkości reakcji kandydata. Na ekranie komputera pojawi się 14 krótkich filmów - videoclipów, w których trzeba odpowiednio zareagować na niebezpieczeństwa na drodze. Reakcję bada się za pomocą klikania myszki, im szybciej klikniemy po zauważeniu sytuacji niebezpiecznej, tym więcej punktów możemy otrzymać (maksymalna ilość to 5). W jednym videoclipie będą dwie niebezpieczne sytuacje, w pozostałych po jednej.

Aby zdać test teoretyczny, trzeba zaliczyć obie jego części.

Obejrzyj film, by dowiedzieć się więcej :

 

Szukasz więcej informacji? Wejdź na www.prawojazdyuk.com